2. Çukurova Tarım Fuarı

Elka Fuarcılık tarafından düzenlenen 2. Çukurova Tarım Fuarı, 20-24 Nisan tarihlerinde Çukobirlik Fuar Alanı’nda ziyaretçilere kapılarını açacak.

Çiftçilerin alacağı ürünleri test etme şansı yakalaması nedeniyle Türkiye’nin ilk uygulamalı fuarı olma özelliği taşıyan 2. Çukurova Tarım Fuarı’nın tanıtım toplantısı Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Sakar, Çukobirlik Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çakıcı, Adana Ziraat Odası Meclis Başkanı Şaban Baş’ın katılımıyla Adana Seyhan Otel’de yapıldı. Elka Fuarcılık Genel Müdürü Bülent Yamaç, dünyanın en büyük üç entegre tesislerinden biri olan Çukobirlik Entegre Tesisleri’ni ekonomiye tekrar kazandırmanın verdiği mutluluğu dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdikleri ve 13 ülkeden 215 katılımcı ve 22 bin 500 profesyonel ziyaretçisi ile Türkiye’nin ilk ve tek kapalı sergi ve uygulamalı tarım fuarı olan Çukurova Tarım Fuarı’nda traktörler, tarla ekipmanları, sera sistemleri, tohum, gübre, ilaç, fide, fidan, sulama sistemleri, iş makineleri, ticari araçlar ve tarımın her alanından katılımcı firmalar yer almakta ve fuarımızı 40 ilden çiftçinin ziyaret ettiklerini hatırlatan Yamaç. “Bu yıl 18 farklı ülkeden 245 firma ve temsilciliğin katılımı ile açılacak olan fuarımız 22 bin metrekare kapalı alanın yanı sıra 5 bin metrekare açık alan ve 50 dönüm uygulama tarlası ile Türkiye’de ilk ve tek uygulamalı fuar olma özelliğini korumaktadır. Firmalar, kapalı alanımızda çiftçilerimizi ağırlayıp ürünlerini anlatırken aynı zamanda ürünlerinin tüm özelliklerini uygulama tarlamızda kendilerine ayrılan özel alanda, traktör test sürüşleri, ürün ekimi, zirai uygulamalar ve benzeri her türlü denemeler ile gösterebilmektedirler.” dedi.

Yamaç, tüm halkı fuara katılmaya davet etti. Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Sakar ve Çukobirlik Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çakıcı da fuarla ilgili görüşlerini aktardı.

Adana-Mersin karayolundaki Çukobirlik Fuar Alanı’nda 20-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar, 9.30-19.00 saatleri arasında ziyaretçilere kapılarını açacak.