2.Hatay Mobilya Fuarı

Basın Bülteni :

  1. HATAY MOBİLYA FUARI, KASIM’DA HATAY’DA…

Kuruluşumuz Elka Fuarcılık Limited Şirketi tarafından, Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Antakya Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Antakya Belediyesi, Antakya Marangoz ve Hızarcılar Odası, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların destekleri ile hazırlanan 2. HATAY MOBİLYA FUARI, 10 – 14 Kasım 2017 tarihleri arasında,  Hatay Fuar Alanı’nda gerçekleşecektir.

Hatay’da, bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek olan Hatay Mobilya Fuarı, bölge ekonomisine olumlu katkılarda bulunurken, sektörünün ve Hatay’ın tanıtımında da önemli bir rol oynamaktadır. Sadece Hatay Mobilyasının sergilendiği Fuar ile Hatay üretimi mobilyaların kalitesini ve şıklığını, sektörün üretim kapasitesi ve potansiyelini tüm yurda ve yurt dışından davet edilecek olan profesyonel ziyaretçilerimiz ile Dünyaya gösterme şansı yakalamıştır.

Geçtiğimiz yıl açılışı,  ELKA Fuarcılık Genel Müdürü Sayın Mustafa Bülent YAMAÇ,  Antakya Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Sayın Mehmet Ali YAPAR,  Hatay Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Hikmet ÇİNÇİN, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Sayın Ali Rıza ERCAN,  Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Bendevi Palandöken,  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü SAVAŞ ve Hatay Valisi Sayın Erdal ATA ile Hatay ve çevre illerin Belediye Başkanları, Oda, Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve protokolleri başta olmak üzere yoğun bir katılım ile gerçekleşen Hatay Mobilya Fuarı, tüm yurtta ilgi ve merakla karşılanmıştır.

5 bin metrekare kapalı alanda, 58 firmanın katılımı ile hazırlanan, tamamı Antakya’da üretilmekte olan oda takımları ve mobilya üzerine her türlü ürünün sergilendiği Fuarda, Klasik, Modern, Avangart, Spor, Eskitme Mobilya Takımları, ofis mobilyaları ile birbirinden farklı tasarımlara sahip sehpalar, dresuarlar, masalar, mutfak mobilyaları, perdeler, kapı ve aksesuarlar beğeniye sunulmuştur.

Dokuz gün süresince, Adana, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Ankara, Batman, Bingöl, Burdur, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişekir, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kilis, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Sivas, Şırnak, Tokat, Trabzon, Urfa, Yozgat illerinden ve  Filistin, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, Katar, Kazakistan, Kktc, Libya, Makedonya, Sudan, Suriye‘den 245’i yabancı 56.540 ziyaretçi gezmiştir.

Tüm sektör profesyonellerinin yanı sıra, mobilya ihtiyacı olan, yeni evlenen , evini yenileyen, ofis mobilyası ihtiyacı olan, son modayı ve trendleri takip etmek isteyen, fuar özel üretimleri ve fiyatları ile buluşmak isteyen tüm ilgililerimizi birlikte  olabilmek üzere 2. Hatay Mobilya Fuarımıza davet etmekteyiz.

Mobilya sektörünün gelişimine yönelik olarak hazırlanmakta olan 2.Hatay Mobilya Fuarına girişler ücretsiz olup, 10-14 Kasım 2017 günü tarihleri arasında ziyarete açık olacaktır.

Saygılarımızla,

ELKA FUARCILIK LİMİTED ŞİRKETİ