3. Çukurova Tarım Fuarı

Basın Bülteni :                                                 

ELKA FUARCILIK, ÇUKUROVA TARIM FUARI İLE BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR…

Kuruluşumuz Elka Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından 27-30 Nisan 2017 tarihlerinde bu yıl üçüncü kez düzenlenmekte olan, 3. Çukurova Tarım Fuarı, Adana – Mersin Karayolu 19.Km’de bulunan, Çukobirlik Fuar Alanı’nda gerçekleşecektir.

Fuar Alanımızın açılması ile birlikte Dünyanın en büyük üç entegre tesisinden biri olan milli servet  ; ‘ Çukobirlik Entegre Tesisleri’ ni ekonomimize geri kazandırmanın verdiği mutlulukla geçtiğimiz iki yıl içinde, 20 ülkeden, 500’e yakın katılımcı ve 50.000’den profesyonel ziyaretçisi ile Türkiye’nin ilk ve tek Kapalı Sergi ve Uygulamalı Tarım Fuarı olan Çukurova Tarım Fuarı’nda, traktörler, tarla ekipmanları, sera sistemleri, tohum, gübre, ilaç, fide, fidan, sulama sistemleri, iş makineleri, ticari araçlar ve tarımın her alanından katılımcı firmalar yer almakta ve fuarımızı 50 ilden çiftçimiz ziyaret etmektedir.

Bu yıl da birbirinden değerli firmelerın ve ziyaretçilerimizin katılımı ile açılacak olan fuarımız, 22 bin metrekare kapalı alanın yanı sıra 5 bin metrekare açık alan ve 50 dönüm uygulama tarlası ile Türkiye’de ilk ve tek Uygulamalı Fuar olma özelliğini korumaktadır.

Firmalar, kapalı alanımızda çiftçilerimizi ağırlayıp ürünlerini anlatırken, aynı zamanda ürünlerinin tüm özelliklerini uygulama tarlamızda kendilerine ayrılan özel alanda, traktör test sürüşleri, ürün ekimi, zirai uygulamalar ve benzeri her türlü denemeler ile gösterebilmektedirler.

Türkiye’nin en büyük tek parçalı kapalı alanına sahip olan fuar alnımızda yapılan tüm yenilikler ve sunduğumuz hizmetler ile hedefimiz Türkiye’nin En Büyük Tarım Fuarı’nı Çukurova Bölgesinde gerçekleştirerek, bölgemizin gücünü tüm yurda ve dünyaya göstermektir.

Bu amaç ile çıktığımız yolda bizleri destekleyen, bizlere inanarak organizasyonumuzda yer alan tüm katılımcı firmalarımıza, fuarımıza gerek ziyaret ederek, gerek sosyal medya kanalı ile bizlerden desteklerini esirgemeyen dostlarımıza, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Sivil toplum Kuruluşlarına, Birliklerimize, Dernek ve Ziraat Odalarımıza teşekkür ediyoruz.

Tarım alanında her türlü ürün ve hizmet ile son teknolojileri görerek test etmek ve takip etmek üzere düzenlenen Çukurova Tarım Fuarı’nın, 27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında birlikte olabilmek sektöre, katılımcı firmalarımıza ve bizlere güç verecektir.

Beş gün süresince  9:30-19:00 arası açık olacak olan fuarımıza tüm ilgililerimizi davet ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Saygılarımızla,

ELKA FUARCILIK LTD. ŞTİ.