4. Çukurova Tarım Fuarı

Basın Bülteni :

ELKA Fuarcılık Limited Şirketi tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen olan 4. ÇUKUROVA TARIM FUARI – 4. Çukurova Tarım Hayvancılık, Süt Endüstrisi, Seracılık ve Teknolojileri Fuarı, 5 – 8  Nisan 2018 tarihleri arasında Çukobirlik Fuar Alanı, Adana – Mersin Yolu üzeri 19.Km  Seyhan / Adana adresinde gerçekleştirildi.

T.C. Gıda. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Adana İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği,Arı Yetiştiricileri Birliği, Süt Üreticileri ve Kırmızı Et Üreticileri Birliği tarafından desteklenmekte olan Fuar,  Adana çiftçisi başta olmak üzere tüm bölgede ses getiren Fuarımız yirmi beş bin metrekare uygulama tarlası ve yirmi bin metrekare sergileme alanı ile, tarımın her alanından ürün ve hizmetlerin sergilendiği profesyonel bir platform olarak hizmet vermekte.

Çukurova Tarım Fuarı, her yıl yirmi binden fazla çiftçi tarafından ziyaret edilerek, bölge tarımının gücünü sektöre ispatladı. Bu yıl ağırlıklı olarak hayvancılık sektörüne yönelik hazırlanan fuarda, canlı hayvandan traktöre, ekipmana, tohumdan fideye, gübreye, tarımsal gıdadan danışmanlık firmalarına kadar uzanan geniş bir yelpazede ürün ve hizmetler sergilendi.

Birbirinden güzel süs tavukları, farklı ırklardan koyun, keçi ve ineklerin sergilendiği Fuarda her yıl olduğu gibi çitçiler beğendikleri traktörleri uygulama tarlasında deneyerek test etme ve karar verme şansına sahip oldular. 6 Nisan Cuma günü 15.00 – 17.00 saatleri arasında düzenlenen ”Güvenli Sürüş Eğitimi Sunumu ve Test Sürüşü” konulu etkinlik tüm çiftçilerimizce ilgi ile karşılandı.

Tüm ilgililerin ve çitçilerin davet edildiği 4.Çukurova Tarım Fuarı, 5-8 Nisan 2018 tarihleri arasında  9.30 – 18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebildi.

Detaylı bilgi için : elkafuar.com / facebook, twitter, instagram : elkafuar / 322 459 06 06