2.Hatay Tarım Fuarı

Basın Bülteni :

  1. HATAY TARIM FUARI BUGÜN AÇILIYOR…!!!

Kuruluşumuz Elka Fuarcılık Limited Şirketi tarafından, T.C. Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı, Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Ticaret Borsası, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Antakya Belediyesi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların destekleri ile hazırlanan 2.HATAY TARIM FUARI, 2 – 5 Kasım 2017 tarihleri arasında, Çevre Yolu Otogar Yanı, Antakya-Hatay adresinde gerçekleşmektedir.

Hatay’da, bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek olan Tarım Fuarı, bölge ekonomisi başta olmak üzere ülke ekonomisine olumlu katkılarda bulunmaktadır. Tarımın her alanından ürün ve hizmetlerin sergilendiği Tarım Fuarı, tarımsal ürün ve hizmetlerin yoğun olduğu illerden ve yurtdışından davet edilen profesyonel sektör ilgililerince ziyaret edilmektedir.

Bu yıl 10 farklı ülkeden 150’nin üzerinde firma ve temsilciliğinin katılımı ile düzenlenen fuar, beş bin metre kapalı ve sekiz bin metre açık alanda kurulmuştur. Traktör, ekipman, zirai alet, gübre, fidan, sulama sistemleri, tohum ve daha bir çok tarımsal konuda faaliyet gösteren ve 19 farklı ilden katılımcının ağırlandığı fuar, dört gün süresince çiftçilerimiz ve sektör ilgilileri tarafından ziyaret edilecek, en yeni ürünler ve son teknoloji ürünlere, yeni lansmanlara ev sahipliği yapacaktır.

Fuar süresince Hatay İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan  ”Bayan Çiftçiler Zeytin Kırma Yarışması ”, eğlenceli ve renkli anlara sahne olacaktır. KOSGEB tarafından desteklenmekte olan fuarımız dört gün süresince açık olacak, 9.30-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecektir.

Fuarlarımız hakkında detaylı bilgi için ;

www.elkafuar.com / facebook-twitter-instagram : elkafuar / bilgi@elkafuar.com

 

Saygılarımızla,

ELKA FUARCILIK LİMİTED ŞİRKETİ