4.Hatay Mobilya Fuarı

Hatay Mobilya Fuarı DÖRT yıldır sektörün ilgi odağı olmaya devam ediyor !

 Elka Fuarcılık tarafından bu yıl 22 – 27 Ekim 2019 tarihleri arasında 4. kez düzenlenecek olan Hatay Mobilya Fuarı, Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Antakya Ticaret Borsası, Antakya Marangoz ve Hızarcılar Odası, Antakya Belediyesi, Kosgeb, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların yanında  sektör temsilcilerinin katılımları ile gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl üçüncüsü düzenlenen Fuarda, Mobilya sektörünün Hatay ve ülke ekonomisine olan katkısının Fuarlar yolu ile gün yüzüne çıktığını, bu vesile ile üretim kalitesinin ve kapasitesinin tüm yurda duyurulduğu vurgulandı.

Elka Fuarcılık Genel Müdürü M. Bülent Yamaç ;  ” Fuarlar beş duyumuza hitap eder, ürün ve hizmet alternatiflerini gözümüzle görür, dokunarak inceler ve katılımcılardan birebir duyarak bilgi alırken, gittiğimiz şehrin havasını, dokusunu, piyasalarını koklar ve yeni kültürler tanır, yeni mutfaklar tadar, hem ticaret hem ziyaretlerde bulunuruz” dedi.

Fuarlar nedeni ile şehre gelen ziyaretçilere Hatay’ın Unesco Gastronomi Şehri olduğunu belirtirken tarihi yapısının da önemini vurgulayarak Arkeoloji Müzesini mutlaka gezmelerini tavsiye eden Yamaç, ” Fuarlar vesilesi ile ticaret yapmaya gelen ziyaretçilerimizi aileleri ile birlikte bekliyoruz. Aromatik Bitkiler Müzesi, Habib-i Neccar Camii ve St.Piere Kilisesi ve daha bir çok yer şehre zenginlik katıyor, görülmesini tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

Birbirinden güzel stant ve dekorlar ile tanıtılan el emeği yerli üretim mobilya ve aksesuarların görücüye çıktığı Fuara, toptan ve perakende ilginin yoğun olması katılımcı firmaları memnun ederken, ziyaretçiler tarafından da ; doğru yerde, doğru fuar şeklinde yorumlandı.

Tamamı Antakya üretimi olan ürünlerin sergilendiği ve 40 binden fazla ziyaretçinin gezerek gördüğü fuara, yurtiçinden bir çok ilden ve yurt dışından alım heyetleri geldi.

Bu yıl da elliye yakın üreticinin katılacağı 4.Hatay Mobilya Fuarı, 22 – 27 Ekim 2019 tarihleri arasında 10.00- 20.00 saatlerinde, ücretsiz olarak gezilerek görülebilecek. Tüm ilgililer ve halkımız davetlidir.

İletişim için : www.elkafuar.com / facebook-twitter-instagram : elkafuar / bilgi@elkafuar.com

ELKA FUARCILIK LİMİTED ŞİRKETİ